MARCIN STANKIEWICZ PODSUMOWUJE KOLEJNY DZIEŃ „BRANDENBURG CUP”

Dodano: 1 marca 2014 10:28
MARCIN STANKIEWICZ PODSUMOWUJE KOLEJNY DZIEŃ „BRANDENBURG CUP”
Jarosław Drozd, Informacja własna
Obraz własny

Za nami kolejny dzień bokserskich zmagań podczas 19. Turnieju „Brandenburg Cup”. Przed poranną serią walk trzech naszych reprezentantów stoczyło walki sparringowe z zawodnikami z Austrii. Byli to Sebastian Wiktorzak, Rafał Pląder i Dawid Suchecki. Sparringi miały charakter szkoleniowy, mający na celu uzyskania odpowiedzi w jakim momencie przygotowań do startów międzynarodowych są nasi podopieczni. Pełną informację o stanie ich wyszkolenia techniczno-taktycznego uzyskają od trenera Kadry Młodzieżowej trenerzy klubowi zawodników.

Po sprarringach rozpoczęła się seria poranna, a naszym pierwszym reprezentantem był Rafał Staszewski (81 kg) z Kontry Elbląg. Stoczył on ciekawy pojedynek z bardzo wymagającym przeciwnikiem, aktualnym srebrnym medalistą Mistrzostw Świata Kadetów Vladislavem Redko z Rosji. Nasz zawodnik wygrał jednogłośnie na punkty, uzyskując przewagę w pierwszej i trzeciej rundzie.

W walkach popołudniowych jako pierwszy wystąpił Adrian Kowal (52 kg) z Olimpu Lublin, który stoczył pojedynek z reprezentantem Hiszpanii Gabrielem Escobarem Mascunano. Walka toczyła się w bardzo dużym tempie, obfitowała w liczne wymiany ciosów i zwroty akcji. Mimo ambitnej postawy Adriana uległ on Hiszpanowi na punkty u wszystkich sędziów takim samym stosunkiem 29:28. Za tę walkę publiczność zgromadzona w hali nagrodziła go gromkimi brawami.

Kolejnym naszym pięściarzem był Damian Wyględacz (75 kg) z Górnika Sosnowiec, który już w drugiej rundzie rozstrzygnął pojedynek na swoją korzyść przez TKO. Ostatnim z zawodników w tej serii był Kamil Mroczkowski (+91 kg) z Championa Chojnów, który pokonał jednogłośnie na punkty Litwina Dovydasa Sernasa, srebrnego medalistę Mistrzostw Europy Uczniów z Groznego (2011). W serii wieczornej zaprezentowała się pierwsza z naszych pięściarek Mirela Balcerzak (51 kg) ze Skorpiona Szczecin, która uległa jednogłośnie na punkty zawodniczce gospodarzy Mandy Berg.

W jutrzejszych (sobota) półfinałach w ringu pojawią się: Michał Łęgowski, Damian Wyględacz, Rafał Staszewski, Kamil Mroczkowski i Justyna Pietras.

Marcin Stankiewicz

Udostępnij: FacebookXInstagramMessengerWhatsApp