Archiwum: Sierpień 2021

GALA PBP W GDAŃSKU: OBRUŚNIAK WYGRAŁ Z GUDELEM W WALCE WIECZORU

PBP_logo

W zaciętej walce wieczoru gali Polsat Boxing Promotions w Stoczni Gdańskiej Radomir Obruśniak (5-0, 1 KO) jednogłośną decyzją sędziów pokonał Piotra Gudela (10-6-1, 1 KO) i zdobył wakujący tytuł zawodowego mistrza Polski wagi super piórkowej. Obaj zawodnicy byli liczeni, ale zwycięstwo Obruśniaka było zdecydowane.

Walczący z odwrotnej pozycji, dysponujący lepszymi warunkami fizycznymi Obruśniak od początku kontrolował sytuację w ringu za pomocą ciosów prostych, przewagi szybkości i efektywnej pracy nóg. Doświadczony Gudel szukał półdystansu i miał swoje momenty, ale Obruśniak rozkręcał się z akcji na akcję, smagając lewymi korpus rywala i dokładając do prostych ciosy sierpowe, także kontrujące. Kolejne odsłony to wciąż techniczny, precyzyjny boks Radomira i jego coraz wyraźniejsza przewaga. Nieliczne zrywy Gudela były pacyfikowane przepuszczeniami i kontrami z obu rąk, a podpowiedzi Dariusza Snarskiego w narożniku nie były realizowane. Jego podopieczny Gudel nie potrafił odmienić obrazu pojedynku, choć starał się m.in. zmieniać pozycję i co jakiś czas rzucał się do ataku. Prawy prosty Radomira pozostawał jednak czujny, a lewe bardzo kąśliwe, zadawane w różnych płaszczyznach. Na początku siódmej odsłony Gudel był liczony po wydłużonej serii Obruśniaka. Zdołał powstać, ale był ścigany po całym ringu i zasypywany uderzeniami. W końcu nieco przystopował, dbając o konserwację energii. Niespodziewanie w ósmej rundzie przyszedł jednak kryzys – Gudel pokazał ambicję i ostro ruszył, trafiając sierpowymi. Obruśniak przyklęknął po lewym na dół i był liczony. Powstał i wrócił do gry, powracając do szybszej pracy nóg. Rywal nadal nacierał, czując wiatr w żaglach, ale znów zaczął się nadziewać na kontry. W ostatniej rundzie to uderzenia Radomira robiły większe wrażenie, a po ostatnim gongu sędziowie punktowali 95-93, 96-92 i 99-90 – wszyscy dla Obruśniaka.

Kubańczyk Ihosvany Rafael Garcia (5-0, 3 KO) to w tym momencie jeden z najciekawszych bokserów walczących w Polsce. Potwierdził to w walce na gali Polsat Boxing Promotions w Stoczni Gdańskiej, bez trudu wygrywając z Damianem Smagiełem (1-2). Po pierwszej, badawczej rundzie Garcia ruszył do zdecydowanego ataku, huknął kilkoma prawymi i Smagieł był liczony. Kubańczyk zachował spokój i na zimno obrabiał korpus rywala, by następnie szukać kolejnych mocnych uderzeń na górę. Bezbarwna trzecia runda rozgrywanej w limicie wagi cruiser walki sprawiła, że Garcia nieco zmienił taktykę i zaczął boksować bardziej z luzu i defensywy. Efektownie pracował na nogach i bawił się boksem. W piątej rundzie zaczął natomiast ostro, doskoczył do rywala i po mocnej serii Smagieł był ponownie liczony. Zdołał jednak przetrwać do końca walki – zarówno dlatego, że jest ambitnym zawodnikiem, jak i z powodu raczej „sparingowego” podejścia Garcii do tego pojedynku.

W pojedynku wagi półciężkiej Michał Łoniewski (3-2) pokonał po prawdziwej wojnie Konrada Kaczmarkiewicza (3-1, 1 KO). 32-letni Łoniewski zaczął od ostrego pressingu i mocnych ciosów z prawej ręki. Młodszy o dekadę Kaczmarkiewicz nie najlepiej sobie z tym radził i jego nogi ugięły się po otrzymaniu ciosu w jednej z wymian. W drugiej rundzie walka się wyrównała, jednak wciąż nacierał Łoniewski, który lepiej składał ciosy w kombinacje i nieźle operował lewym prostym. Pod koniec rundy trafił mocnym prawym i Kaczmarkiewicz odczuł to uderzenie. W trzeciej odsłonie dobrze funkcjonował natomiast lewy sierpowy Łoniewskiego, który był już wyraźnie zmęczony, ale wciąż nie pozwalał Kaczmarkiewiczowi na złapanie rytmu. Druga połowa trzeciego starcia to jednak wreszcie naprawdę dobry fragment Konrada, trafiającego lewymi na dół i prostymi. Kolejne rundy to wciąż ringowa wojna, w której obaj mieli swoje momenty. Łoniewski złapał w czwartej odsłonie drugi oddech i znów trafiał mocniej, ale niesiony dopingiem Kaczmarkiewicz oddawał swoimi seriami. Również w piątej rundzie trudno było ten pojedynek punktować – agresja, siła i doświadczenie Łoniewskiego były równoważone pracą nóg i długimi uderzeniami Kaczmarkiewicza. Cios za cios, akcja za akcję, krew za krew, mimo to nieco lepsze wrażenie sprawiał Łoniewski, który postawił w ostatniej rundzie wszystko na jedną kartę i osiągnął na prawie dwie minuty przewagę, choć ostatnie 60 sekund ponownie stało pod znakiem wyrównanej wojny, a swoją serię zdołał umieścić w celu Kaczmarkiewicz. Po ostatnim gongu sędziowie punktowali 57-57 i dwa razy – 59-55 i 58-56 – dla Łoniewskiego.

Bezpośrednio przed Kaczmarkiewiczem i Łoniewskim zobaczyliśmy w ringu zawodników wagi średniej: Remigiusza Runowskiego (2-0, 2 KO) i Kamila Zychiewicza (0-2). Runowski – członek bokserskiego klanu Runowskich – zdominował pojedynek i wygrał przez TKO w czwartej rundzie. Wcześniej udanie na ringu zawodowym zadebiutował utalentowany Kewin Gibas (1-0), który wypunktował Islama Majrasułtanowa (0-2). Sędziowie mieli na swoich kartach przewagę Kewina 39:37 i dwukrotnie 40:36.

źródło: bokser.org

IO W TOKIO: KUBAŃSCY MISTRZOWIE JAK WINO. CZTERY RAZY ZŁOTO DLA GORĄCEJ WYSPY

Wielkim sukcesem pięściarzy z Kuby zakończył się olimpijski turniej mężczyzn w boksie. Rutynowani zawodnicy z Gorącej Wyspy zdobyli w Tokio w bardzo dobrym stylu 4 z 8 złotych medali i potwierdzili, że boks w ich kraju – wbrew opiniom niektórych fachowców o rzekomym kryzysie – nadal ma się świetnie.

Mistrzami olimpijskimi A.D. 2021 zostali (w kolejności wag): Galal Yafai (Wielka Brytania, 52 kg), Albert Batyrgaziev (Rosyjski Komitet Olimpijski, 57 kg), Andy Cruz (Kuba, 63 kg), Roniel Iglesias (Kuba, 69 kg), Hebert Sousa (Brazylia, 75 kg), Arlen Lopez (Kuba, 81 kg), Julio La Cruz (Kuba, 91 kg) i Bakhodir Jalolov (Uzbekistan, +91 kg).

Największą niespodzianką finałów był oczywiście efektowny nokaut w wykonaniu Brazylijczyka Heberta Sousy (75 kg), który po przegraniu dwóch pierwszych rund w walce z Ukraińcem Oleksandrem Khyzniakiem, w trzecim starciu poszedł na szaloną wymianę ciosów i potężnym lewym rzucił na deski faworyta…

Dzięki wspaniałemu występowi Kubańczyków i bardzo dobrej dyspozycji zawodników USA, Ameryka Północna zdominowała turniej olimpijski zdobywając aż 8 medali, w tym 4 złote (4-3-1). Więcej krążków (13) przypadło w udziale Europejczykom ale ich jakość była niższa (2-4-7). Na trzecim miejscu wśród kontynentów znalazła się Azja z 6 medalami (1-1-4), wyprzedzając Amerykę Południową 2 medale (1-0-1), Australię i Oceanię 2 medale (0-0-2) i Afrykę 1 medal (0-0-1).

WYNIKI WALK FINAŁOWYCH [na pierwszym miejscu zwycięzcy]

52 KG Galal Yafai (Wielka Brytania) – Carlo Paalam (Filipiny) 4-1
57 KG Albert Batyrgaziev (Rosyjski Komitet Olimpijski) – Duke Ragan (USA) 3-2
63 KG Andy Cruz (Kuba) – Keyshawn Davis (USA) 4-1
69 KG Roniel Iglesias (Kuba) – Pat McCormack (Wielka Brytania) 5-0
75 KG Hebert Sousa (Brazylia) – Oleksandr Khyzhniak (Ukraina) KO 3
81 KG Arlen Lopez (Kuba) – Benjamin Whittaker (Wielka Brytania) 4-1
91 KG Julio La Cruz (Kuba) – Muslim Gadzhimagomedov (Rosyjski Komitet Olimpijski) 5-0
+91KG Bakhodir Jalolov (Uzbekistan) – Richard Torrez jr (USA) 5-0

WYNIKI WALK PÓŁFINAŁOWYCH [na pierwszym miejscu zwycięzcy]

52 KG
Ryomei Tanaka (Japonia) – Carlo Paalam (Filipiny) 5-0
Galal Yafai (Wielka Brytania) – Saken Bibossinov (Kazachstan) 3-2

57 KG
Duke Ragan (USA) – Samuel Takyi (Ghana) 4-1
Albert Batyrgaziev (Rosyjski Komitet Olimpijski) – Lazaro Alvarez (Kuba) 3-2

63 KG
Keyshawn Davis (USA) – Hovhannes Bachkov (Armenia) 5-0
Andy Cruz (Kuba) – Harry Garside (Australia) 5-0

69 KG
Pat McCormack (Wielka Brytania) – Aidan Walsh (Irlandia) WO.
Roniel Iglesias (Kuba) – Andrey Zamkovoy (Rosyjski Komitet Olimpijski) 5-0

75 KG
Oleksandr Khyzhniak (Ukraina) – Eumir Marcial (Filipiny) 3-2
Hebert Sousa (Brazylia) – Gleb Bakshi (Rosyjski Komitet Olimpijski) 4-1

81 KG
Benjamin Whittaker (Wielka Brytania) – Imam Khatayev (Rosyjski Komitet Olimpijski) 4-1
Arlen Lopez (Kuba) – Alfonso Dominguez (Azerbejdżan) 5-0

91 KG
Muslim Gadzhimagomedov (Rosyjski Komitet Olimpijski) – David Nyika (Nowa Zelandia) 4-1
Julio La Cruz (Kuba) – Abner Teixeira (Brazylia) 4-1

+91 KG
Bakhodir Jalolov (Uzbekistan) – Frazer Clarke (Wielka Brytania) RSC 3 (kontuzja)
Richard Torrez jr (USA) – Kamshybek Kunkabayev (Kazachstan) RSC 3 (kontuzja)

IO W TOKIO: CZTERY EUROPEJKI MISTRZYNIAMI OLIMPIJSKIMI W BOKSIE!

Za nami dwie ostatnie walki pięściarskiego turnieju kobiet Igrzysk Olimpijskich w Tokio (2021). Minionej nocy mistrzyniami olimpijskimi zostały Irlandka Kellie Harrington (60 kg) i Walijka w barwach Wielkiej Brytanii, Lauren Price (75 kg). Europejki nie były faworytkami ale zaboksowały koncertowo pokonując jednogłośnie na punkty (5-0) Beatriz Ferreira z Brazylii (Kellie) i Li Qian z Chin (Lauren).

Tak, więc poznaliśmy pięć mistrzyń olimpijskich, w tym dwie historyczne, po pierwsze w wagach z limitem 57 kg i 69 kg. Najstarszą z nich jest Stoyka Krasteva, przez większość kariery bardziej znana jako Petrova, która 18 września skończy 36 lat. Sukces zawodniczki z miasta Dobricz pokazuje, że na sukces podczas IO w Paryżu (2024) Sandy Drabik wcale nie będzie za późno. Najmłodszą mistrzynią została zaledwie 20-letnia (ur. 9 października 2000 r.) Japonka Sena Irie, niespodziewana triumfatorka wagi piórkowej (57 kg).

Wydawało się, że turniej bokserski kobiet zostanie zdominowany przez zawodniczki z Azji, tymczasem na najwyższym stopniu podium stanęły aż cztery zawodniczki ze Starego Kontynentu. W sumie Europejki zdobyły w stolicy Japonii 10 medali (4-1-5), wyprzedzając Azjatki 8 medali (1-3-5), zaś po jednym medalu przypadło w udziale zawodniczkom z Ameryki Południowej i Północnej.

KOBIETY

WYNIKI WALK FINAŁOWYCH [na pierwszym miejscu zwyciężczynie]

51 KG Stoyka Krasteva (Bułgaria) – Busenaz Cakiroglu (Turcja) 5-0
57 KG Sena Irie (Japonia) – Nesthy Petecio (Filipiny) 5-0
60 KG Kellie Harrington (Irlandia) – Beatriz Ferreira (Brazylia) 5-0
69 KG Busenaz Surmeneli (Turcja) – Gu Hong (Chiny) 3-0
75 KG Lauren Price (Wielka Brytania) – Li Qian (Chiny) 5-0

WYNIKI WALK PÓŁFINAŁOWYCH [na pierwszym miejscu zwyciężczynie]

51 KG
Busenaz Cakiroglu (Turcja) – Huang Hsiao-Wen (Tajwan) 5-0
Stoyka Krasteva (Bułgaria) – Tsukimi Namiki (Japonia) 5-0

57 KG
Nesthy Petecio (Filipiny) – Irma Testa (Włochy) 4-1
Sena Irie (Japonia) – Karriss Artingstall (Wielka Brytania) 3-2

60 KG
Kellie Harrington (Irlandia) – Sudaporn Seesondee (Tajlandia) 3-2
Beatriz Ferreira (Brazylia) – Mira Potkonen (Finlandia) 5-0

69 KG
Busenaz Surmeneli (Turcja) – Lovlina Borghoian (Indie) 5-0
Gu Hong (Chiny) – Oshae Jones (USA) 4-1

75 KG
Lauren Price (Wielka Brytania) – Nouchka Fontijn (Holandia) 3-2
Li Qian (Chiny) – Zenfira Magomedaliyeva (Rosja) 5-0

IO W TOKIO: SENA IRIE ORAZ RONIEL IGLESIAS ZŁOTYMI MEDALISTAMI OLIMPIJSKIMI

tokyo2020-olympics

Turnieje bokserskie mężczyzn i kobiet rozgrywają się w Tokio nieregularnie. W niektórych kategoriach poznaliśmy już złotych medalistów a w innych pięściarze zakończyli dopiero fazę ćwierćfinałów. Pierwszą mistrzynią olimpijską w wadze piórkowej (57 kg) została Japonka Sena Irie, pokonując jednogłośnie na punkty (5-0) Nesthy Petecio z Filipin. Wśród panów pierwsze złoto stało się łupem kubańskiego weterana Rosniela Iglesiasa (69 kg), który w decydującym boju wypunktował (5-0) Anglika Pata McCormacka.

Poniżej ciąg dalszy wyników dotychczas rozegranych pojedynków kobiet i mężczyzn. Co wnikliwsi kibice zapewne dostrzegą tam co najmniej kilka niespodzianek…

KOBIETY

WYNIKI WALK FINAŁOWYCH [na pierwszym miejscu zwyciężczynie]

57 KG
Sena Irie (Japonia) – Nesthy Petecio (Filipiny) 5-0

WYNIKI WALK PÓŁFINAŁOWYCH [na pierwszym miejscu zwyciężczynie]

57 KG
Nesthy Petecio (Filipiny) – Irma Testa (Włochy) 4-1
Sena Irie (Japonia) – Karriss Artingstall (Wielka Brytania) 3-2

WYNIKI WALK ĆWIERĆFINAŁOWYCH [na pierwszym miejscu zwyciężczynie]

51 KG
Busenaz Cakiroglu (Turcja) – Jutamas Jitpong (Tajlandia) 5-0
Huang Hsiao-Wen (Tajwan) – Nina Radovanovic (Serbia) 5-0
Tsukimi Namiki (Japonia) – Ingrit Valencia (Kolumbia) 5-0
Stoyka Krasteva (Bułgaria) – Yuan Chang (Chiny) 4-1

57 KG
Nesthy Petecio (Filipiny) – Yeni Arias Castaneda (Kolumbia) 5-0
Irma Testa (Włochy) – Caroline Veyre (Kanada) 5-0
Karriss Artingstall (Wielka Brytania) – Skye Nicholson (Australia) 3-2
Sena Irie (Japonia) – Claudia Nechita (Rumunia) 3-2

60 KG
Kellie Harrington (Irlandia) – Imane Khelif (Algieria) 5-0
Sudaporn Seesondee (Tajlandia) – Caroline Dubois (Wielka Brytania) 3-2
Beatriz Ferreira (Brazylia) – Raykhona Kodirova (Uzbekistan) 5-0
Mira Potkonen (Finlandia) – Esra Yildiz (Turcja) 3-2

69 KG
Busenaz Surmeneli (Turcja) – Anna Łysenko (Ukraina) 5-0
Lovlina Borghoian (Indie) – Chen Nien-Chin (Tajwan) 4-1
Oshae Jones (USA) – Moronta Hernandez (Dominikana) 4-0
Gu Hong (Chiny) – Alcinda Panguana (Mozambik) 5-0

75 KG
Lauren Price (Wielka Brytania) – Atheyna Bylon (Panama) 5-0
Nouchka Fontijn (Holandia) – Tammara Thibeault (Kanada) 5-0
Zenfira Magomedaliyeva (Rosja) – Rady Gramane (Mozambik) 4-1
Li Qian (Chiny) – Pooja Rani (Indie) 5-0

WYNIKI WALK 1/8 FINAŁU [na pierwszym miejscu zwyciężczynie]

51 KG
Busenaz Cakiroglu (Turcja) – Tursunoy Rakhimova (Uzbekistan) 3-2
Jutamas Jitpong (Tajlandia) – Irish Magno (Filipiny) 5-0
Nina Radovanovic (Serbia) – Ornella Havyarimana (Burundi) 5-0
Huang Hsiao-Wen (Tajwan) – Giordana Sorrentino (Włochy) 5-0
Ingrit Valencia (Kolumbia) – Chungneijang Marykom Hmangte (Indie) 3-2
Tsukimi Namiki (Japonia) – Graziele Sousa (Brazylia) 5-0
Stoyka Krasteva (Bułgaria) – Virginia Fuchs (USA) 5-0
Yuan Chang (Chiny) – Charley-Sian Davison (Wielka Brytania) 5-0

60 KG
Kellie Harrington (Irlandia) – Rebecca Nicoli (Włochy) 5-0
Imane Khelif (Algieria) – Mariem Homrani (Tunezja) 5-0
Caroline Dubois (Wielka Brytania) – Rashida Ellis (USA) 3-0
Sudaporn Seesondee (Tajlandia) – Kaur Baath (Indie) 5-0
Beatriz Ferreira (Brazylia) – Wu Shih Yi (Tajwan) 5-0
Raykhona Kodirova (Uzbekistan) – Naomie Yumba (DR Kongo) 5-0
Esra Yildiz (Turcja) – Dayana Sanchez (Argentyna) 5-0
Mira Potkonen (Finlandia) – Oh Yeonji (Korea Południowa) 4-1

MĘŻCZYŹNI

WYNIKI WALK FINAŁOWYCH [na pierwszym miejscu zwycięzcy]

69 KG
Roniel Iglesias (Kuba) – Pat McCormack (Wielka Brytania) 5-0

WYNIKI WALK PÓŁFINAŁOWYCH [na pierwszym miejscu zwycięzcy]

57 KG
Duke Ragan (USA) – Samuel Takyi (Ghana) 4-1
Albert Batygaziev (Rosja) – Lazaro Alvarez (Kuba) 3-2

69 KG
Pat McCormack (Wielka Brytania) – Aidan Walsh (Irlandia) WO.
Roniel Iglesias (Kuba) – Andrey Zamkovoy (Rosja) 5-0

81 KG
Benjamin Whittaker (Wielka Brytania) – Imam Khatayev (Rosja) 4-1
Arlen Lopez (Kuba) – Alfonso Dominguez (Azerbejdżan) 5-0

91 KG
Muslim Gadzhimagomedov (Rosja) – David Nyika (Nowa Zelandia) 4-1
Julio La Cruz (Kuba) – Abner Teixeira (Brazylia) 4-1

WYNIKI WALK ĆWIERĆFINAŁOWYCH [na pierwszym miejscu zwycięzcy]

52 KG
Ryomei Tanaka (Japonia) – Yuberjen Martinez (Kolumbia) 4-1
Carlo Paalam (Filipiny) – Shakhobidin Zoirov (Uzbekistan) 4-0
Galal Yafai (Wielka Brytania) – Yosbany Veitia (Kuba) 4-1
Saken Bibossinov (Kazachstan) – Gabriel Escobar (Hiszpania) 3-2

57 KG
Duke Ragan (USA) – Kurt Walker (Irlandia) 3-2
Samuel Takyi (Ghana) – Ceiber Avila (Kolumbia) 3-2
Lazaro Alvarez (Kuba) – Chatchai Butdee (Tajlandia) 3-2
Albert Batygaziev (Rosja) – Tsendbaatar Erdenebat (Mongolia) 3-2

63 KG
Keyshawn Davis (USA) – Gabil Mamedov (Rosja) 4-1
Hovhannes Bachkov (Armenia) – Elnur Abduraimov (Uzbekistan) 5-0
Andy Cruz (Kuba) – Wanderson de Oliveira (Brazylia) 4-1
Harry Garside (Australia) – Zakir Safiullin (Kazachstan) 3-2

69 KG
Pat McCormack (Wielka Brytania) – Bobo-Usmon Baturov (Uzbekistan) 4-1
Aidan Walsh (Irlandia) – Merven Clair (Mauritius) 4-1
Roniel Iglesias (Kuba) – Delante Johnson (USA) 5-0
Andrey Zamkovoy (Rosja) – Eskerkhan Madiev (Gruzja) 5-0

75 KG
Oleksandr Khyzhniak (Ukraina) – Euri Cedeno (Dominikana) 4-1
Eumir Marcial (Filipiny) – Arman Darchinyan (Armenia) KO
Hebert Sousa (Brazylia) – Abilkhan Amankul (Kazachstan) 3-2
Gleb Bakshi (Rosja – Darrelle Valsaint (Haiti) 5-0

81 KG
Imam Khatayev (Rosja) – Gazimamedov Jalidov (Hiszpania) KO
Benjamin Whittaker (Wielka Brytania) – Ken Machado (Brazylia) 3-2
Arlen Lopez (Kuba) – Rogelio Romero (Meksyk) 5-0
Alfonso Dominguez (Azerbejdżan) – Bayram Malkan (Turcja) 5-0

91 KG
Muslim Gadzhimagomedov (Rosja) – Ammar Abduljabbar (Niemcy) 5-0
David Nyika (Nowa Zelandia) – Uladzislau Smiahlikau (Białoruś) 5-0
Abner Teixeira (Brazylia) – Hussein Iashaish (Jordania) 4-1
Julio La Cruz (Kuba) – Emmanuel Reyes Pla (Hiszpania) 4-1

+91 KG
Bakhodir Jalolov (Uzbekistan) – Satish Kumar (Indie) 5-0
Frazer Clarke (Wielka Brytania) – Mourad Aliev (Francja) DQ
Richard Torrez jr (USA) – Dainier Pero (Kuba) 4-1
Kamshybek Kunkabayev (Kazachstan) – Ivan Veriasov (Rosja) 4-1

WYNIKI WALK 1/8 FINAŁU [na pierwszym miejscu zwycięzcy]

52 KG
Yuberjen Martinez (Kolumbia) – Amit (Indie) 4-1
Ryomei Tanaka (Japonia) – Hu Jianguan (Chiny) 3-1
Shakhobidin Zoirov (Uzbekistan) – Daniel Varela (W-py Ziel. Przylądka) 5-0
Carlo Paalam (Filipiny) – Mohamed Flissi (Algieria) 5-0
Yosbany Veitia (Kuba) – Sulemanu Tetteh (Ghana) 5-0
Galal Yafai (Wielka Brytania) – Patrick Chinyemba (Zambia) 3-2
Gabriel Escobar (Hiszpania) – Daniel Asenov (Bułgaria) 4-1
Saken Bibossinov (Kazachstan) – Billal Bennama (Francja) 5-0

57 KG
Kurt Walker (Irlandia) – Mirazizbek Mirzakhalilov (Uzbekistan) 4-1
Duke Ragan (USA) – Serik Temirzhanov (Kazachstan) 5-0
Samuel Takyi (Ghana) – Jean Caicedo (Ekwador) 5-0
Ceiber Avila (Kolumbia) – Everisto Mulenga (Zambia) 3-2
Lazaro Alvarez (Kuba) – Daniyal Shahbaksh (Iran) RSC (kontuzja)
Chatchai Butdee (Tajlandia) – Mirco Jehiel Cuello (Argentyna) 4-1
Tsendbaatar Erdenebat (Mongolia) – Duong Van Nguyen (Wietnam) 5-0
Albert Batygaziev (Rosja) Alexy de la Cruz (Dominikana) 5-0

63 KG
Keyshawn Davis (USA) – Sofiane Oumiha (Francja) RSC
Gabil Mamedov (Rosja) – Richarno Colin (Mauritius) 5-0
Hovhannes Bachkov (Armenia) – Javid Chalabiyev (Azerbejdżan) 4-1
Elnur Abduraimov (Uzbekistan) – Bakhodur Usmonov (Tadżykistan) 5-0
Andy Cruz (Kuba) – Luke McCormack (Wielka Brytania) 5-0
Wanderson de Oliveira (Brazylia) – Dzmitry Asanau (Białoruś) 3-2
Zakir Safiullin (Kazachstan) – Daisuke Narimatsu (Japonia) WO.
Harry Garside (Australia) – Jonas Jonas (Namibia) 5-0

69 KG
Pat McCormack (Wielka Brytania) – Aliaksandr Radzionau (Białoruś) 5-0
Bobo-Usmon Baturov (Uzbekistan) – Rohan Polanco (Dominika) 4-0
Aidan Walsh (Irlandia) – Albert Mengue Ayissi (Kamerun) 5-0
Merven Clair (Mauritius) – Zeyad Eashash (Jordania) 3-2
Roniel Iglesias (Kuba) – Sewonrets Okazawa (Japonia) 3-2
Delante Johnson (USA) – Ablaikhan Zhussupov (Kazachstan) 4-1
Eskerkhan Madiev (Gruzja) – Shadiri Bwogi (Uganda) 3-1
Andrey Zamkovoy (Rosja) – Stephen Zimba (Zambia) 4-1

75 KG
Oleksandr Khyzhniak (Ukraina) – Yuito Moriwaki (Japonia) 5-0
Euri Cedeno (Dominikana) – Francisco Veron (Argentyna) 3-2
Arman Darchinyan (Armenia) – Andrej Csemez (Słowacja) 5-0
Eumir Marcial (Filipiny) – Younes Nemouchi (Algieria) RSC (kontuzja)
Hebert Sousa (Brazylia) – Erbieke Tuoheta (Chiny) 3-2
Abilkhan Amankul (Kazachstan) – Fanat Kakhramonov (Uzbekistan) 5-0
Darrelle Valsaint (Haiti) – Tshama Mwenekbwe (DR Kongo) 4-1
Gleb Bakshi (Rosja) – Troy Isley (USA) 3-2

81 KG
Imam Khatayev (Rosja) – Bekzad Nurdauletov (Kazachstan) 4-1
Gazimamedov Jalidov (Hiszpania) – Paulo Aokuso (Australia) 3-2
Ken Machado (Brazylia) – Daxian Cheng (Chiny) 5-0
Benjamin Whittaker (Wielka Brytania) – Salah Orabi (Egipt) 5-0
Arlen Lopez (Kuba) – Mohammed Houmri (Algieria) 5-0
Rogelio Romero (Meksyk) – Luka Plantic (Chorwacja) 4-1
Bayram Malkan (Turcja) – Shakul Samed (Ghana) RSC
Alfonso Dominguez (Azerbejdżan) – Dilshot Ruzmetov (Uzbelistan) 4-1

91 KG
Muslim Gadzhimagomedov (Rosja) – Abdelhafid Benchabla (Algieria) 5-0
Ammar Abduljabbar (Niemcy) – Jose Maria Lucar (Peru) 5-0
Uladzislau Smiahlikau (Białoruś) – Ato Plodzicki-Foagali (Samoa) 4-1
David Nyika (Nowa Zelandia) – Youness Baalla (Maroko) 5-0
Hussein Iashaish (Jordania) – Julio Cesar Castillo (Ekwador) 4-0
Abner Teixeira (Brazylia) – Cheavon Clarke (Wielka Brytania) 4-1
Julio La Cruz (Kuba) – Elly Ochola (Kenia) 5-0
Emmanuel Reyes Pla (Hiszpania) – Vassily Levit (Kazachstan) KO 3

+91 KG
Bakhodir Jalolov (Uzbekistan) – Mahammad Abdulllayev (Azerbejdżan) 5-0
Satish Kumar (Indie) – Ricardo Brown (Jamajka) 4-1
Frazer Clarke (Wielka Brytania) – Tsotne Rogava (Ukraina) 4-1
Mourad Aliev (Francja) – Siyovush Zukhurov (Tadżykistan) 5-0
Richard Torrez jr (USA) – Chouaib Boloudinats (Algieria) 5-0
Dainier Pero (Kuba) – Cristian Salcedo (Kolumbia) 5-0
Ivan Veriasov (Rosja) – Maxime Yegnong (Kamerun) 5-0
Kamshybek Kunkabayev (Kazachstan) – Yousry Rezk Mostafa (Egipt) 5-0