Archiwum: Marzec 2019

19. MP SENIOREK: TYLKO TRZY MISTRZYNIE POLSKI OBRONIŁY SWOJE TYTUŁY

mpk_2019

W Grudziądzu zakończyły się dzisiaj 19. Mistrzostwa Polski Seniorek w Boksie. W hali sportowej MKS „Start” na najwyższym stopniu stanęły tylko trzy złote medalistki z ub. roku: Aneta Rygielska (MKSW Pomorzanin Toruń, 60 kg), Natalia Barbusińska (SKB Spartakus Szczecin, 64 kg) i Elżbieta Wójcik (KSW Róża Karlino, 69 kg). Największą niespodzianką były zwycięstwa mającej już wprawdzie za sobą debiut reprezentacyjny, ale nadal mało znanej w Polsce, Natalii Rok (LKS BOKS Myszków, 54 kg) nad Mileną Zglenicką (MKSW Pomorzanin Toruń) oraz Aleksandry Smuklerz (BKS Radomiak Radom, 81 kg) nad utytułowaną Sylwią Kusiak (BKS Skorpion Szczecin).

Mistrzyniami Polski Seniorek A.D. 2019 zostały (w kolejności wag): Adriana Marczewska (SKF Boksing Zielona Góra, 48 kg), Sandra Drabik (SK Kick-Boxing Kielce, 51 kg), Natalia Rok (LKS BOKS Myszków, 54 kg), Kinga Szlachcic (SKF Boksing Zielona Góra, 57 kg), Aneta Rygielska (MKSW Pomorzanin Toruń, 60 kg), Natalia Barbusińska (SKB Spartakus Szczecin, 64 kg), Elżbieta Wójcik (KSW Róża Karlino, 69 kg), Hanna Solecka (BKS Skorpion Szczecin, 75 kg), Aleksandra Smuklerz (BKS Radomiak Radom, 81 kg) i Aneta Gojko (UKS Boxing Sokółka, +81 kg)

WYNIKI WALK FINAŁOWYCH [30 MARCA 2019 R. -  na pierwszym miejscu zwyciężczynie]

48 KG Adriana Marczewska (SKF Boksing Zielona Góra) – Olga Michalska (KS Ziętek Team Kalisz) 3-2
51 KG Sandra Drabik (SK Kick-Boxing Kielce) – Angelika Krzysztoforska (KSW Róża Karlino) 5-0
54 KG Natalia Rok (LKS BOKS Myszków) – Milena Zglenicka (MKSW Pomorzanin Toruń) 5-0
57 KG Kinga Szlachcic (SKF Boksing Zielona Góra) – Sandra Kruk (Niezrzeszona) 3-2
60 KG Aneta Rygielska (MKSW Pomorzanin Toruń) – Maria Jackowska (SKF Boksing Zielona Góra) 5-0
64 KG Natalia Barbusińska (SKB Spartakus Szczecin) – Patrycja Borys (BKS Hetman Białystok) 5-0
69 KG Elżbieta Wójcik (KSW Róża Karlino) – Karolina Koszewska (Legia FC Warszawa) 4-1
75 KG Hanna Solecka (BKS Skorpion Szczecin) – Agata Kaczmarska (BKS Radomiak Radom) 3-2
81 KG Aleksandra Smuklerz (BKS Radomiak Radom) – Sylwia Kusiak (BKS Skorpion Szczecin) 4-1
+81KG Aneta Gojko (UKS Boxing Sokółka) – Paulina Sobieska (LKS Niedźwiedź Kętrzyn) 5-0

ŁUKASZ WIERZBICKI I MICHAŁ LEŚNIAK Z PASAMI ZAWODOWYCH MISTRZÓW POLSKI

gala_dzierzoniow

W jednej z najlepszych walk na polskim rynku w ostatnich miesiącach, w ramach gali Tymex Boxing Night w Dzierżoniowie, Łukasz Wierzbicki (18-0, 7 KO) efektownie znokautował Mykolę Vovka (15-4, 9 KO) i obronił tytuł Mistrza Polski wagi półśredniej.

Początek zgodnie z zakładanym scenariuszem. Vovk ruszył do przodu, a Wierzbicki uruchomił nogi, ładnie unikał jego ciosów i kontrował jabem bądź bezpośrednim lewym. W drugiej rundzie trwał koncert Łukasza, który każdym lewym krzyżowym karcił większego przeciwnika. Trafił też z odejścia kontrą krótkim prawym sierpowym. I były to akcje ze swoją wymową. Po przerwie wściekły Vovk ruszył do szturmu. Nie nadążał momentami za szybszym Łukaszem, więc pokazywał „brudny boks”. Na szczęście w ringu był chyba nasz najlepszy sędzia – Leszek Jankowiak, i szybko poskromił zapał zawodnika. Wierzbicki boksował mądrze, ale i na bardzo dużej intensywności. Napór Mykoli nie słabł, ale i Łukasz nie spuszczał z tonu. W końcówce czwartej odsłony zszedł z linii ciosu, skontrował w tempo prawym sierpem i posłał przeciwnika na deski. Oczywiście Vovk nie był ani trochę zraniony, po prostu dał się złapać na wykroku, jednak liczenie jak najbardziej słuszne i zgodne z zasadami. Na półmetku wciąż trwała dominacja Wierzbickiego, lecz Vovk pozostawał groźny. W szóstej rundzie Mykola bił niżej, momentami dużo za nisko. Dostał za to ostrzeżenie. Ale atakował z furią, jak lew w klatce, powoli jakby przełamując Łukasza. Gdy ten schodził na przerwę pomiędzy szóstą a siódmą odsłoną, krwawił już z nosa i prawej powieki. Vovk nie miał szans wygrać tego na punkty, za to przed czasem… Zaraz po przerwie ruszył więc do ataku. Wierzbicki przeżywał bardzo trudne chwile, lecz wyratował go sam rywal, znów uderzając poniżej pasa. Łukasz dostał chwilę na odpoczynek, zaś Mykola drugie ostrzeżenie. Wierzbicki całą ósmą rundę rozegrał na wstecznym, lecz przełamał chyba kryzys, bo nogi znów zaczęły dobrze pracować i szybkimi kontrami zbierał małe punkty. A to była tylko cisza przed burzą. Na początku dziewiątego starcia niezniszczalny wydawałoby się Vovk padł ciężko po świetnej kontrze krótkim prawym sierpowym na czubek brody. Piękny nokaut zakończył piękną walkę, a Łukasz zrobił kolejny krok w górę.

To było jubileuszowe i chyba najefektowniejsze zwycięstwo Michała Leśniaka (10-1-1, 3 KO). Polak pokonał przed czasem niezwyciężonego dotąd Władysława Gelę (9-1, 4 KO). Tym samym zdobył wakujący tytuł Międzynarodowego Mistrza Polski wagi półśredniej. Pierwsza runda niezła w wykonaniu „Szczupaka”, który co prawda zainkasował lewy sierpowy, ale odpowiedział kilkoma jabami. Na starcie drugiej rundy Ukrainiec trafił prawym sierpowym, lecz druga połowa tej odsłony dla aktywniejszego wałbrzyszanina. Po przerwie Leśniak trafił kombinacją prawy prosty-lewy sierp. Za moment wziął akcję rywala na blok i skontrował lewym hakiem na korpus. Minutę później ponowił taką samą akcję. Cios wszedł idealnie na punkt i przeciwnika aż zgięło. W czwartej rundzie Leśniak trafił lewym sierpowym na górę, w samej końcówce dwukrotnie poprawił lewym hakiem na wątrobę i Gela schodził do narożnika z grymasem bólu wypisanym na twarzy. A w przerwie dostał jeszcze „liścia” od swojego trenera w ramach pobudzenia. Kolejne trzy minuty także dla Michała, lecz już bez takich fajerwerków jak chwilę wcześniej. I tak mijały kolejne minuty. Koniec nastąpił w połowie siódmego starcia. Leśniak trafił kombinacją prawy-lewy hak po dole, zauważył ból rywala, poprawił kolejnym lewym pod prawy łokieć i złamał ambitnego Ukraińca, zadając mu pierwszą porażkę w karierze.

Michał Żeromiński (13-5-2, 1 KO) świata nie zwojuje, ale zawsze daje bardzo ciekawe i emocjonujące walki. Tak samo było również dzisiaj w konfrontacji z silnym fizycznie Oktavianem Gratiim (4-5-1, 2 KO). Pięściarz z Radomia dobrze wszedł w ten pojedynek, przepuszczając obszerne sierpy Mołdawianina, samemu ustawiając go sobie lewym prostym. Trafił też prawym hakiem na górę oraz długim prawym krzyżowym. Gratii od trzeciej rundy zaczął przedzierać się do półdystansu, polując groźnym lewym sierpowym z doskoku. A w czwartej przejął nawet kontrolę w ringu, trafiając nie tylko lewym, ale i prawym sierpem. – Nóżki – krzyczał do „Żeromki” z narożnika Piotr Wilczewski. Michał schodził do narożnika lekko naruszony, ale w piątym starciu opanował już nieco sytuację. Gdy wydawało się, że Michał zdobywa punkty, w połowie szóstej odsłony po zderzeniu głowami pękł mu lewy łuk brwiowy, to go nieco rozkojarzyło i Gratii znów przejął kontrolę. Na starcie siódmej rundy Żeromiński nadział się na bardzo mocny prawy sierpowy. Końcówka zażarta i równa. Po ostatnim gongu sędziowie punktowali 77:75 i dwukrotnie 76:76. A więc remis.

To była jak dotąd najtrudniejsza walka w krótkiej zawodowej karierze Kamila Bodziocha (3-0, 1 KO). Pięściarz wagi ciężkiej pokonał na pełnym dystansie Michała Bańbułę (13-30-4). Pierwsza runda blisko remisu, ale należało ją przyznać raczej aktywniejszemu Kamilowi. W drugiej jednak nadział się w wymianie prawy na prawy na sierp przeciwnika i na moment stanął. Po sześciu minutach powinno być na kartach 19:19. Po przerwie Bodzioch podkręcił tempo, by zmazać złe wrażenie, ale atakował chaotycznie i doświadczony Bańbuła, choć dużo bardziej zmęczony, złapał go dwoma kontrami w tempo. U młodego chłopaka z Jeleniej Góry wkradła się nerwowość, co tak doświadczony przeciwnik jak Michał wykorzystywał. Młodszy Bodzioch zapchał w końcówce oponenta, trafił niemal równo z gongiem fajnym lewym sierpowym, na pewno wygrał końcówkę, ale trener Paweł Kłak nie był zadowolony z jego postawy. I nie mógł być, gdyż Kamil po każdym lewym prostym niepotrzebnie skracał dystans i sam sobie utrudniał zadanie, zabierając sobie miejsce na mocny prawy. Sędziowie byli jednomyślni, punktując zgodnie 39:37 na korzyść Bodziocha. Cenne doświadczenie, ale i materiał szkoleniowy do poprawy na treningach.

Po trudnej, ale i ciekawej potyczce, Rafał Pląder (2-0) pokonał w twardego Daniela Urbańskiego (21-29-3, 5 KO). Weteran próbował od początku wywierać presję i męczyć dużo mniej doświadczonego rywala, ten jednak odpowiedział ładną kontrą z prawej ręki po odchyleniu i lewym hakiem pod prawy łokieć. Pierwsza runda bliska, ale dla Rafała. Druga już bardziej wyrównana, ale i nieco chaotyczna. Na półmetku Urbański podkręcił jeszcze bardziej tempo. Pląder dobrze operował lewym prostym, lecz dawał się trochę za bardzo spychać i niepotrzebnie oddał inicjatywę. Ostatnia odsłona jak cała walka – zacięta i wyrównana. Daniel kończył ją z rozbitym lewym łukiem brwiowym. A sędziowie punktowali 38:38, 39:37 i 39:37 – stosunkiem głosów dwa do remisu zwyciężył Pląder.

Wygrane do swoich rekordów dopisali bracia – Maksymilian (2-0) i Stanisław Gibadło (2-0). Staszek już w połowie pierwszej rundy rozkwasił nos Tomasza Garguli (18-15-1, 5 KO). W końcówce wstrząsnął nim prawym sierpowym i w zasadzie gong wyratował „Tomerę” przed nokautem. W drugim starciu trwało rozbijanie weterana, a sędziujący ten pojedynek Grzegorz Molenda wykazał się cierpliwością, bo kilku ringowych mogło to już przerwać. Podobnie wyglądały kolejne trzy minuty. Na początku czwartej rundy Gibadło zranił Gargulę hakiem na korpus, potem „kolorował” twarz ciosami na górę, ale o dziwo Tomasz dotrwał do końca. Ale zdrowia stracił bardzo dużo i chyba nie powinien już być dopuszczany do kolejnych walk, skoro sam nie potrafi powiedzieć dość. Sędziowie oczywiście nie mieli żadnych wątpliwości, punktując zgodnie 40:36. Maks kontrolował Siergieja Maksimenkę (1-7), obijał go ciosami prostymi, lecz nie było w nich wymowy i mocy. Rywal zebrał kilka mocnych uderzeń, a przyjął je bez zmrużenia oka. Na plus zmiany pozycji i fajne kontry lewym krzyżowym.

Wcześniej Tomasz Nowicki (1-0) udanie zadebiutował na ringach zawodowych pewnie punktując (3x 40:35) Mikalaja Trukhana (1-5, 1 KO). Polak posłał przeciwnika na deski w drugiej rundzie lewym sierpowym, lecz nie potrafił dokończyć dzieła zniszczenia.

źródło: bokser.org

PRZEDOSTATNI AKT 19. MISTRZOSTW POLSKI SENIOREK W BOKSIE ZA NAMI

natalia barbusinska_news

Przedostatni akt 19. Mistrzostw Polski Seniorek w Boksie, czyli walki półfinałowe, nie przyniosły większych sensacji, choć w dwóch przypadkach można było mówić o niespodziankach. Z grudziądzkiego ringu jako pokonane zeszły bowiem Ewa Białas (Akademia Boksu R. Gortata Jaworzno, 54 kg) i Daria Puszka (UKS Berej Boxing Lublin, 60 kg). Zamiast nich w finale zobaczymy Natalię Rok (LKS BOKS Myszków, 54 kg) i Marię Jackowską (SKF Boksing Zielona Góra, 60 kg).

W dzisiejszych walkach finałowych najciekawiej zapowiadają się rywalizacje Sandry Kruk (Niezrzeszona, 57 kg) z Kingą Szlachcic (SKF Boksing Zielona Góra), Patrycji Borys (BKS Hetman Białystok, 64 kg) z Natalią Barbusińską (SKB Spartakus Szczecin), Elżbiety Wójcik (KSW Róża Karlino, 69 kg) z Karoliną Koszewską (Legia FC Warszawa), Hanny Soleckiej (BKS Skorpion Szczecin, 75 kg) z Agatą Kaczmarską (BKS Radomiak Radom) oraz Sylwii Kusiak (BKS Skorpion Szczecin, 81 kg) z Aleksandrą Smuklerz (BKS Radomiak Radom).

WYNIKI WALK PÓŁFINAŁOWYCH [29 MARCA 2019 R. -  na pierwszym miejscu zwyciężczynie]

48 KG
Olga Michalska (KS Ziętek Team Kalisz) – Julia Olszowa (LKS Avia Świdnik) RSC 1
Adriana Marczewska (SKF Boksing Zielona Góra) – Dorota Bukowska (BKS Tiger Łomża) AB 1

51 KG
Sandra Drabik (SK Kick-Boxing Kielce) – Marta Kochańska (KS Copacabana Konin) AB 1
Angelika Krzysztoforska (KSW Róża Karlino) – Aleksandra Mądraszewska (KS Bombardier Gdynia) 5-0

54 KG
Milena Zglenicka (MKSW Pomorzanin Toruń) – Klaudia Simsak (JKB Jawor Team Jaworzno) 5-0
Natalia Rok (LKS BOKS Myszków) – Ewa Białas (Akademia Boksu R. Gortata Jaworzno) 5-0

57 KG
Sandra Kruk (Niezrzeszona) – Maria Grabowska (GUKS Carbo Gliwice) 5-0
Kinga Szlachcic (SKF Boksing Zielona Góra) – Julia Kurowska (KS Ring Bielsko) 5-0

60 KG
Aneta Rygielska (MKSW Pomorzanin Toruń) – Wioleta Teichmann (Nowohucki Klub Bokserski) 5-0
Maria Jackowska (SKF Boksing Zielona Góra) – Daria Puszka (UKS Berej Boxing Lublin) 4-1

64 KG
Patrycja Borys (BKS Hetman Białystok) – Julia Szczurowska (LKB Legnica) 5-0
Natalia Barbusińska (SKB Spartakus Szczecin) – Wiktoria Dombrowska (WKB Gryf Wejherowo) AB 2

69 KG
Elżbieta Wójcik (KSW Róża Karlino) – Natalia Marczykowska (RKB Boxing Radom) 5-0
Karolina Koszewska (Legia FC Warszawa) – Wiktoria Hanczewska (Zandukeli Team Środa Śl.) 5-0

75 KG
Hanna Solecka (BKS Skorpion Szczecin) – Natalia Gajewska (SB Champion Wołomin) 5-0
Agata Kaczmarska (BKS Radomiak Radom) – Anna Bilous (06 Kleofas AZS AWF Katowice) 5-0

81 KG
Sylwia Kusiak (BKS Skorpion Szczecin) – Kinga Syska (KS Skalnik Wiśniówka) 5-0
Aleksandra Smuklerz (BKS Radomiak Radom) – Dominika Sibiga (Ring Sikorski Stalowa Wola) AB 2

+81 KG
Paulina Sobieska (LKS Niedźwiedź Kętrzyn) – Antonina Lemańska (KB Wda Świecie) 5-0

W GRUDZIĄDZU WYŁONIONO MEDALISTKI 19. MISTRZOSTW POLSKI SENIOREK W BOKSIE

start grudziadz

W środę (27 marca) w hali MKS Start w Grudziądzu rozpoczęły się 19. Mistrzostwa Polski Seniorek w Boksie. Do nieformalnej stolicy polskiego kobiecego pięściarstwa przyjechały tym razem 72 zawodniczki, reprezentujące 49 klubów i 15 Okręgowych Związków Bokserskich. Niespodziewanie najliczniej reprezentowana jest waga papierowa (12 zawodniczek), zaś najmniej pięściarek (3) walczy o tytuł mistrzowski w kategorii ciężkiej (+81 kg). Turniej wchodzi w zasadniczą fazę. Wczoraj wyłoniono medalistki, wśród których znajdują się wszystkie faworytki mistrzostw.

WYNIKI WALK ĆWIERĆFINAŁOWYCH [28 MARCA 2019 R. -  na pierwszym miejscu zwyciężczynie]

48 KG
Olga Michalska (KS Ziętek Team Kalisz) – Joanna Broma (Legia FC Warszawa) 5-0
Julia Olszowa (LKS Avia Świdnik) – Róża Asanowicz (UKS Boxing Sokółka) 3-2
Dorota Bukowska (BKS Tiger Łomża) – Daria Wejman (Magic Boxing Brzesko) AB 1

51 KG
Aleksandra Mądraszewska (KS Bombardier Gdynia) – Wiktoria Andrzejewska (KS Copacabana Konin) WO.

54 KG
Milena Zglenicka (MKSW Pomorzanin Toruń) – Monika Wójcik (KB Bombardier Wrocław) 5-0
Klaudia Simsak (JKB Jawor Team Jaworzno) – Sandra Bartkowska (KS SAKO Gdańsk) 5-0
Natalia Rok (LKS BOKS Myszków) – Natalia Snadna (KS Bombardier Gdynia) 5-0
Ewa Białas (Akademia Boksu R. Gortata Jaworzno) – Ewelina Cieśluk (BKS Hetman Białystok) 5-0

57 KG
Sandra Kruk (Niezrzeszona) – Karolina Biskup (KS Wisła Tczew) WO.
Maria Grabowska (GUKS Carbo Gliwice) – Dominika Szumilas (UKS Włokiennik Łódź) RSC 2
Kinga Szlachcic (SKF Boksing Zielona Góra) – Żaklina Kociołek (RKS Łódź) AB 3
Julia Kurowska (KS Ring Bielsko) – Kamila Mikulska (KS Bombardier Gdynia) 3-2

60 KG
Aneta Rygielska (MKSW Pomorzanin Toruń) – Ewa Zamkowska (RKB Boxing Radom) RSC 2
Wioleta Teichmann (Nowohucki Klub Bokserski) – Marta Greszkiewicz (MUKS Widzew Łódź) 4-1
Daria Puszka (UKS Berej Boxing Lublin) – Alicja Celmer (MKSW Pomorzanin Toruń) 5-0
Maria Jackowska (SKF Boksing Zielona Góra) – Aleksandra Szczodrak (KSZO Ostrowiec Św.) 5-0

64 KG
Natalia Barbusińska (SKB Spartakus Szczecin) – Klaudia Łaciak (KS Ring Bielsko) RSC 2
Wiktoria Dombrowska (WKB Gryf Wejherowo) – Katarzyna Szarańska (BKS Skorpion Szczecin) 5-0

69 KG
Elżbieta Wójcik (KSW Róża Karlino) – Malwina  Żmuda (06 Kleofas AZS AWF Katowice) RSC 2
Wiktoria Hanczewska (Zandukeli Team Środa Śl.) – Agnieszka Dolna (KS Wda Świecie) RSC 2
Karolina Koszewska (Legia FC Warszawa) – Jolanta Czub (Ring Sikorski Stalowa Wola) WO.

75 KG
Anna Bilous (06 Kleofas AZS AWF Katowice) – Karolina Lewandowska (WKB Start Włocławek) 5-0

81 KG
Dominika Sibiga (Ring Sikorski Stalowa Wola) – Sylwia Lipska (KS Wda Świecie) WO.

WYNIKI WALK ELIMINACYJNYCH 1/8 FINAŁU [27 MARCA 2019 R. - na pierwszym miejscu zwyciężczynie]

48 KG
Olga Michalska (KS Ziętek Team Kalisz) – Aleksandra Gogolewska (UKS Adrenalina Wrocław) 5-0
Joanna Broma (Legia FC Warszawa) – Paulina Pawlik (GUKS Carbo Gliwice) AB 1
Róża Asanowicz (UKS Boxing Sokółka) – Karolina Wróbel ((UKS Nowi Polnica) 4-1
Julia Olszowa (LKS Avia Świdnik) – Sylwia Sobieraj (KKB RUSHH Kielce) RSC 1

54 KG
Ewa Białas (Akademia Boksu R. Gortata Jaworzno) – Anna Mikołajska (SW Golden Dragon Bydgoszcz) 5-0
Ewelina Cieśluk (BKS Hetman Białystok) – Anita Kamińska (KS Boks Lublin) 5-0

57 KG
Julia Kurowska (KS Ring Bielsko) – Aleksandra Jaworska (KS SAKO Gdańsk) 5-0

60 KG
Aleksandra Szczodrak (KSZO Ostrowiec Św.) – Lidia Wojszkun (KS Copacabana Konin) 4-1
Maria Jackowska (SKF Boksing Zielona Góra) – Monika Puzio (BKS Smok Zabierzów) 5-0

UKRAINKI LEPSZE OD POLEK WE LWOWIE. CENNE WYGRANE SANDRY DRABIK I SANDRY KRUK

kruk01

W miniony piątek (22 marca) w sali Malevich Club we Lwowie odbył się mecz międzypaństwowy pierwszych reprezentacji kobiet Ukrainy i Polski. Zwycięsko z tej próby wyszły zawodniczki gospodarzy, pokonując Biało-Czerwone 10-4. Punkty dla podopiecznych Karoliny Michalczuk zdobyły Sandra Drabik (51 kg) i Sandra Kruk (57 kg). Pierwsza z nich wypunktowała jedną z legend ukraińskiego boksu, Tatyanę Kob, zaś druga okazała się lepsza od Snezhany Kholodkovej.

UKRAINA vs POLSKA 10-4 [22 marca 2019 roku, Lwów - na pierwszym miejscu zwyciężczynie]

51 KG Sandra Drabik – Tatyana Kob 2-1
54 KG Ivanna Krupenia – Natalia Rok 3-0
57 KG Sandra Kruk – Snezhana Kholodkova 2-1
60 KG Yulia Tsyplakova – Aneta Rygielska 3-0
69 KG Anna Lysenko – Karolina Koszewska 3-0
75 KG Maria Borutsa – Agata Kaczmarska 3-0
81 KG Tatiana Shevchenko – Aleksandra Smuklerz 3 RSC.K

ZWYCIĘSTWA FAWORYTÓW PODCZAS GALI KNOCKOUT BOXING NIGHT 6 W ŁOMŻY

diablo01

W pojedynku wieczoru gali Knockout Boxing Night 6 w Łomży były mistrz świata wagi junior ciężkiej Krzysztof Włodarczyk (57-4-1, 39 KO) skrzyżował rękawice z Alexandru Jurem (18-3, 7 KO). Walka nie porwała – odbyła się na pełnym dystansie, przewaga Polaka była jednak w niej widoczna prawie na każdym kroku.

Tradycyjnie Włodarczyk zaczął walkę spokojnie, szukał precyzyjnych ciosów. Kilka lewych prostych ze strony Polaka zapoznało się z twarzą jego rumuńskiego przeciwnika. W trzeciej odsłonie, po solidnym początku „Diablo”, do głosu doszedł przez chwilę Rumun, któremu kilka razy udało się trafić polskiego pięściarza. Jur wystrzelił lewy sierpowy, wszedł w półdystans. Jego ofensywa nie trwała zbyt długo. Już w czwartej rundzie „Diablo” ponownie był stroną przeważającą, Rumun szedł do przodu za podwójną gardą i oszczędnie zadawał ciosy. Nie wolno jednak zganiać na pasywność rywala. Warto nadmienić, że podopieczny Fiodora Łapina zmagał się z problemami zdrowotnymi. Trzeba bowiem przyznać, że Włodarczyk – co jest niezwykle częste w jego występach – również nie był bardzo aktywnie boksującym pięściarzem. Na ringu w Łomży starał się do perfekcji doszlifowywać każdą akcję, stawiał na jakość, nie ilość. Odbiło się to jednak chyba na widowisku. Druga połowa walki była z kolei ze strony Włodarczyka bardziej interesująca. W dziesiątej rundzie Jur wykonał 2-3 szarże w stronę Polaka próbując go zaskoczyć, po chwili zabrzmiał gong. Włodarczyk wygrał z Jurem jednogłośnie na punkty (96-94, 97-93, 99-92). Wszyscy czekamy jednak na duże, zagraniczne potyczki „Diablo”. Kiedy jednak one nadejdą?

Fiodor Czerkaszyn (12-0, 8 KO) miał pierwotnie zawalczyć z innym, mocniejszym przeciwnikiem. Do Łomży przyleciał jednak Kassim Ouma (29-13-1, 18 KO). Walka trwała krótko i chyba nikt nie jest z niej zadowolony. Duży niedosyt. – I my, i kibice zostaliśmy zrobieni w trąbę – tak promotor Andrzej Wasilewski skwitował ten pojedynek. Co dokładnie wydarzyło się w Łomży? Czerkaszyn rozpoczął walkę w swoim stylu, czujnie szukając luki w boksie Oumy. W drugiej rundzie Fiodor zaatakował, miał przewagę i po jednej z akcji narożnik rywala… rzucił ręcznik. Co ciekawe, Ouma wykazywał chęć dalszego kontynuowania walki. Do tego jednak nie doszło i pojedynek został przerwany.

Marek Matyja (16-1-1, 7 KO) pokonał niejednogłośnie na punkty Bartłomieja Grafkę (22-33-3, 10 KO), z którym zmierzył się już w 2015 roku. Dziś, tak jak ponad trzy lata temu, górą okazał się Matyja. W pojedynek dobrze wszedł podopieczny Fiodora Łapina, który świetnie zachodził Grafkę, wyprzedzał i unikał jego ciosów. Zawodnik Silesia Boxing nie był mu dłużny, starał się skracać dystans, ale Matyja odrobił lekcję i dziś nie był łatwym do trafienia pięściarzem. Po sześciu rundach sędziowie nie byli jednak jednomyślni. Z jednej z kart punktowych wyczytano wynik 59-56 na korzyść Bartłomieja Grafki, co można odebrać jako przedwczesny primaaprilisowy żart. Dwaj inni sędziowie wypunktowali 59-55 dla Matyji i to on został – słusznie – ogłoszony zwycięzcą.

Dziesiąte zawodowe zwycięstwo zanotował podczas gali Knockout Boxing Night 6 w Łomży niepokonany Przemysław Zyśk (10-0, 3 KO). Polski pięściarz pokonał jednogłośnie na punkty Artioma Karpeca (21-12, 6 KO). Zdaniem sędziów wszystkie z rund wygrał Zyśk. Nie za wiele możemy napisać o tym pojedynku. Zyśk był zdecydowanym faworytem i mniej więcej wiedzieliśmy, czego spodziewać się po jego rywalu. Karpec przegrał bowiem ostatnich 11 walk. Dziś w ringu ponownie włączył tryb defensywny. Jego rywal, pięściarz Knockout Promotions nie miał problemu z wypunktowaniem go. Czekamy na wyzwania dla Przemka.

Mateusz Tryc (7-0, 5 KO) pokonał na punkty stosunkiem dwa do remisu Sergieja Żuka (3-3-2). To pierwsze tegoroczne zwycięstwo Tryca, jest jednak mnóstwo do poprawy. Jeden z sędziów punktowych niewątpliwie oglądał inną walkę. Walka była bardzo wyrównana. Wydawało się, że trzy pierwsze rundy mogły być na korzyść Żuka, szczególnie druga oraz trzecia runda. Ukrainiec bił bardzo dużo z luzu – prawy nad lewą ręka, lewy sierpowy. Prawy na prawy, podbródkowy + lewy sierpowy. Prawy podbródkowy w tempo. Na każdy cios Polaka Żuk odpowiadał swoim uderzeniem. Tryc był niewątpliwie zaskoczony wejściem w walkę Żuka. Ukrainiec dobrze wszedł walkę, nie miał respektu do Tryca. Od czwartej rundy Tryc wziął się do roboty – wygrał ją, tak jak i piątą odsłonę. W szóstej rundzie polski pięściarz również zaatakował, ale nadziewał się na soczyste kontry Ukraińca. Gdyby Żuk dysponował mocniejszym uderzeniem, Mateusz Tryc wylądowałby pewnie na deskach. Po sześciu bardzo interesujących rundach sędziowie stosunkiem dwa do remisu orzekli zwycięstwo Tryca (58-56, 57-57, 59-55). Ostatnia punktacja, czyli 59-55 na korzyść Tryca, pozostawia jednak wiele do życzenia. Walka bowiem była bliska remisu.

Bardzo krótko trwał debiut na zawodowych ringach Laury Grzyb (1-0, 1 KO). 22 sekundy i po sprawie. Utalentowanej polskiej zawodniczce wystarczyły dwa ciosy, w tym najważniejszy prawy na dół, by zakończyć pojedynek i zwyciężyć Brankę Arambasić (0-4). Walka bez historii – czekamy na kolejne występy Laury.

źródło: bokser.org

AGATA KACZMARSKA I ALEKSANDRA SMUKLERZ SREBRNYMI MEDALISTKAMI ME DO LAT 22

MEU22_2019

Zawodniczki radomskiego Radomiaka, Agata Kaczmarska (75 kg) i Aleksandra Smuklerz (81 kg) stanęły na drugim stopniu podium 2. Mistrzostw Europy do lat 22. Dzisiaj na ringu we Władykawkazie pierwsza z nich przegrała jednogłośnie na punkty (0-5) z Rosjanka Anastasiyą Shamonovą, zaś druga została wypunktowana nieznacznie (1-4) przez inna zawodniczkę gospodarzy, Mariyę Shismarevą.

Dodajmy, że rywalki Polek to utytułowane zawodniczki z ringów juniorskich i młodzieżowych. Licząca 19 lat Shamonova to mistrzyni Młodzieżowych Igrzysk Olimpijskich z Buenos Aires (2018) oraz młodzieżowa mistrzyni świata z Guwahati (2017) i Budapesztu (2018), zaś starsza od niej o 2 lata Shishmareva zdobyła złoty medal Młodzieżowych Mistrzostw Świata w Taipei (2015), wygrywając wówczas w finale wagi ciężkiej (+81 kg) walkowerem z … Agatą Kaczmarską.

Bilans Polek podczas 2. ME U-22 to 2 srebrne medale, 5 stoczonych walk, 2 zwycięstwa (Kaczmarskiej) i 3 porażki. W klasyfikacji medalowej Biało-Czerwone zajęły 7. miejsce, za Rosją, Włochami, Turcją, Armenią, Francja oraz Irlandią.

WYNIKI WALK FINAŁOWYCH [17 MARCA 2019 ROKU - na pierwszym miejscu zwyciężczynie]

48 KG Ekaterina Paltseva (Rosja) – Melek Yamak (Turcja) 5-0
51 KG Anush Grigoryan (Armenia) – Geliusa Galieva (Rosja) 4-1
54 KG Caroline Cruveillier (Francja) – Anastasiya Artamonova (Rosja) 5-0
57 KG Irma Testa (Włochy) – Elie Scotney (Anglia) 5-0
60 KG Amy Broadhurst (Irlandia) – Rebacca Nicoli (Włochy) 4-1
64 KG Ekaterina Dynnik (Rosja) – Ani Hovsepyan (Armenia) 4-1
69 KG Busenaz Surmeneli (Turcja) – Angela Carini (Włochy) 5-0
75 KG Anastasiya Shamonova (Rosja) – Agata Kaczmarska (Polska) 5-0
81 KG Mariya Shishmareva (Rosja) – Aleksandra Smuklerz (Polska) 4-1
+81KG Kristina Tkacheva (Rosja) – Alina Ene (Rumunia) ABD 2

2. ME U-22: AGATA KACZMARSKA AWANSOWAŁA DO FINAŁU. DWIE POLSKIE SZANSE NA ZŁOTO

kaczmarska_mp2018

Swoje drugie zwycięstwo podczas 2. Mistrzostw Europy do lat 22 zasłużenie świętuje Agata Kaczmarska (75 kg), która w półfinale pokonała dzisiaj niejednogłośnie na punkty (4-1) Turczynkę Esmanur Koc. Podopieczna Karoliny Michalczuk w jutrzejszym finale skrzyżuje rękawice z zawodniczką gospodarzy Anastasiya Shamonovą, która wygrała dziś walkowerem z Albanką Elsiditą Selaj.

W ostatnim dniu zmagań rozgrywanych we Władykawkazie ME do lat 22 zobaczymy także drugą wychowankę Radomiaka Radom, Aleksandrę Smuklerz (81 kg), która wylosowała finał, w którym zaboksuje z inną Rosjanką, Marią Shishmarevą.

WYNIKI WALK PÓŁFINAŁOWYCH [15-16 MARCA 2019 ROKU]

48 KG
Ekaterina Paltseva (Rosja) – Emi-Mari Todorova (Bułgaria) 5-0
Melek Yamak (Turcja) – Roberta Bonatti (Włochy) 4-0

51 KG
Geliusa Galieva (Rosja) – Hamide Yavuz (Turcja) 3-2
Anush Grigoryan (Armenia) – Giovanna Marchese (Włochy) 5-0

54 KG
Caroline Cruveillier (Francja) – Anastasiya Lisinska (Ukraina) 5-0
Anastasiya Artamonova (Rosja) – Ana Khunjua (Gruzja) 5-0

57 KG
Irma Testa (Włochy) – Stephanie Thour (Szwecja) 5-0
Elie Scotney (Anglia) – Victoria Glover (Szkocja) 5-0

60 KG
Rebacca Nicoli (Włochy) – Shona Whitwell (Anglia) 4-1
Amy Broadhurst (Irlandia) – Fatia Benmessahel (Francja) 5-0

64 KG
Ani Hovsepyan (Armenia) – Miroslav Jedinakova (Słowacja) RSC 2
Ekaterina Dynnik (Rosja) – Chelsey Heijnen (Holandia) 3-2

69 KG
Busenaz Surmeneli (Turcja) – Natalia Sychugova (Rosja) 5-0
Angela Carini (Włochy) – Dariya Asmalouskaya (Białoruś) 5-0

75 KG
Agata Kaczmarska (Polska) – Esmanur Koc (Turcja) 4-1
Anastasiya Shamonova (Rosja) – Elsidita Selaj (Armenia) WO.

81 KG
Maria Shishmareva (Rosja) – Tugba Oz (Turcja) RSC 1

+81 KG
Kristina Tkacheva (Rosja) – Sueda Sahin (Turcja) 5-0

MACIEJ SULĘCKI WYPUNKTOWAŁ GABRIELA ROSADO I CZEKA NA WALKĘ O PAS CZEMPIONA WBO

sulecki01

Maciej Sulęcki (28-1, 11 KO) spełnił pokładane w nim nadzieje i pomimo momentami sporych tarapatów pokonał dziś podczas gali w Filadelfii mocnego Gabriela Rosado (24-12-1, 14 KO) jednogłośną decyzją sędziów. Tym samym Polak prawdopodobnie zapewnił sobie walkę o tytuł mistrza świata federacji WBO z Demetriusem Andrade (27-0, 17 KO).

Zaczęło się jak u Hitchcocka. Właściwie pierwszy prawy sierpowy, który został w tej walce rzucony przez „Stricza”, doszedł do głowy Amerykanina, lądując gdzieś w okolicach ucha, i posłał go na deski. Rosado nie był jednak zamroczony, a nasz zawodnik widząc to resztę inauguracyjnej odsłony przeboksował mądrze i spokojnie. Starcie numer dwa było już dużo mniej eksplozywne, ale raczej również należało zapisać je na konto Polaka, który był bardziej precyzyjny od swojego rywala – przede wszystkim świetnie pracowała lewa ręka Maćka, którą pięściarz z Warszawy dobrze ustawiał swojego oponenta.

W trzecim starciu w końcu mogliśmy oglądać w ringu prawdziwą wojnę. Zainicjował ją Amerykanin. Rosado zdecydowanie ruszył do przodu, a Polak nie pozostał mu dłużny, dzięki czemu kibice zgromadzeni w Lisacouras Centre mieli okazję oglądać kilka naprawdę bardzo ciekawych wymian. Od czwartej odsłony pojedynek jednak znowu się nieco uspokoił – między linami oglądaliśmy ringowe szachy, w których cały czas warunki dyktował Sulęcki. Wprawdzie Rosado pozostawał groźny i raz po raz próbował swoich koronnych bezpośrednich prawych, jednak Maciek nie dawał się nimi zaskoczyć.

Obraz walki nie zmieniał się aż do rundy ósmej. Właśnie w niej Sulęcki wystrzelił kontrującym lewym sierpowym, po czym poprawił prawym prostym, i  Amerykanin po raz drugi znalazł się na deskach. Tym razem był już jednak zamroczony i chyba tylko dzięki świetnemu balansowi przy linach uniknął porażki przed czasem. Niestety w dziewiątym starciu sytuacja odwróciła się o sto osiemdziesiąt stopni i to nasz pięściarz przeżywał dramatyczne momenty.

Rosado trafił precyzyjnym prawym prostym, który posłał Polaka na deski. Maciek był mocno naruszony, ale wstał i podjął rywalizację. Amerykanin rzucił się jednak na niego ze wściekłością i chwilę później Sulęcki ponownie wylądował na macie (choć wcześniej kilka razy został uderzony w tył głowy, na co sędzia ringowy nie zareagował). W ostatnim starciu obaj pięściarze poszli już na totalną wojnę na wyniszczenie, co spotkało się z gromki aplauzem ze strony publiczności.

Ostatecznie o tym, kto wygrał pojedynek, musieli zadecydować sędziowie. Punktowali oni 95-91, 95-91, 95-93, oczywiście na korzyść Maćka, który wywalczył tym samym tytuł WBO International. Brawo! Teraz krótki odpoczynek, a potem już Polak prawdopodobnie będzie musiał wrócić na salę, bo do planowanej na czerwiec walki z Demetriusem Andrade nie pozostało wcale wiele czasu.

- Nie wiem, co się stało. Zachowałem się głupio, niepotrzebnie wdałem się w bójkę. Nie jestem zadowolony ze swojego występu, ale cieszę się, że wygrałem. Na Andrade jestem gotowy – powiedział tuż po walce Maciek.

Statystyki ciosów nie zawsze oddają całą prawdę o pojedynku, ale w przypadku walki Macieja Sulęckiego z Gabrielem Rosado dobrze pokazują element, który zapewnił Polakowi dominację przez osiem rund – znakomitą pracę lewym prostym. Sulęcki dominował również jeśli chodzi o ogólną aktywność i precyzję i choć nie ustrzegł się błędów, może występ w Filadelfii zaliczyć do udanych. Oprócz zwycięstwa zademonstrował bowiem boks bardzo wysokiej jakości.

SULĘCKI vs ROSADO – STATYSTYKI CIOSÓW

Wszystkie ciosy (w nawiasie ciosy na korpus):
Sulęcki – 195 (25) z 641, 30.4% skuteczności
Rosado – 108 (8) z 441, 24.5%

Ciosty proste przednią ręką (w nawiasie ciosy na korpus):
Sulęcki – 76 (18) z 293, 25.9%
Rosado – 20 (0) z 173, 11.6%

Ciosy mocne (w nawiasie ciosy na korpus):
Sulęcki – 119 (7) z 348, 34.2%
Rosado – 88 (8) z 268, 32.8%

ŹRÓDŁO: BOKSER.ORG

2. ME-U22: DWA MEDALE, W TYM CO NAJMNIEJ JEDEN FINAŁ DLA POLEK WE WŁADYKAWKAZIE

Boks Kobiet 01

Dwa medale 2. Mistrzostw Europy do lat 22 przywiozą z Władykawkazu do Polski podopieczne Karoliny Michalczuk. Dodajmy, że oba krążki pojadą do Radomia, gdyż zarówno Agata Kaczmarska (75 kg), jak i Aleksandra Smuklerz (81 kg) są wychowankami Radomiaka. Przedwczoraj awans do półfinału wywalczyła pierwsza z nich, pokonując niejednogłośnie na punkty (4-0) tegoroczną mistrzynię Francji seniorek Davinę Michel, zaś druga wylosowała finał.

W półfinale na Agatę czeka potencjalnie mniej wymagająca Turczynka Esmanur Koc, zaś Aleksandra w pojedynku o złoty medal skrzyżuje rękawice z zawodniczką gospodarzy Marią Shishmarevą lub Turczynką Tugba Oz. Niestety poza strefą medalową pozostanie trzecia radomianka, Natalia Marczykowska (69 kg), która przegrała w ćwierćfinale jednogłośnie na punkty (0-5) z reprezentantka Rosji, młodzieżową wicemistrzynią świata z Guwahati (2017), Natalią Sychugovą.

 

WYNIKI WALK ĆWIERĆFINAŁOWYCH [13 MARCA 2019 ROKU]

48 KG
Emi-Mari Todorova (Bułgaria) – Maxi Kloetzer (Niemcy) 5-0
Ekaterina Paltseva (Rosja) – Gunel Rahimova (Azerbejdżan) 5-0
Melek Yamak (Turcja) – Marta Lopez Del Arbol (Hiszpania) 5-0
Roberta Bonatti (Włochy) – Gloria D`Almeida (Francja) 4-1

51 KG
Geliusa Galieva (Rosja) – Volha Tserekhava (Białoruś) 5-0
Hamide Yavuz (Turcja) – Alina Codreanu (Rumunia) 5-0
Giovanna Marchese (Włochy) – Niamh Earley (Irlandia) 4-1
Anush Grigoryan (Armenia) – Johanna Wonyou (Francja) 5-0

54 KG
Anastasiya Lisinska (Ukraina) – Deshire Kurtaj (Albania) 3-0
Caroline Cruveillier (Francja) – Rabia Orucoglu (Turcja) 5-0
Ana Khunjua (Gruzja) – Aliaksandra Karpovich (Białoruś) 5-0
Anastasiya Artamonova (Rosja) – Giordana Sorentino (Włochy) 5-0

57 KG
Stephanie Thour (Szwecja) – Goryana Stoeva (Bułgaria) 5-0
Irma Testa (Włochy) – Lyudmila Vorontsova (Rosja) 3-2
Elie Scotney (Anglia) – Cristina Cravcenko (Mołdawia) 3-2
Victoria Glover (Szkocja) – Amanda Millere (Łotwa) 5-0

60 KG
Shona Whitwell (Anglia) – Aslahan Mehmedova (Bułgaria) 5-0
Rebacca Nicoli (Włochy) – Nikoleta Pita (Grecja) 5-0
Fatia Benmessahel (Francja) – Annemarie Retzer (Niemcy) 4-1
Amy Broadhurst (Irlandia) – Kinga Mezovari (Węgry) 5-0

64 KG
Miroslav Jedinakova (Słowacja) – Dimitra Toussa (Grecja) 5-0
Ani Hovsepyan (Armenia) – Francisca Martusciello (Włochy) RSC 3
Chelsey Heijnen (Holandia) – Melis Yonuzova (Bułgaria) 5-0
Ekaterina Dynnik (Rosja) – Flora Pili (Francja) 4-1

69 KG
Natalia Sychugova (Rosja) – Natalia Marczykowska (Polska) 5-0
Busenaz Surmeneli (Turcja) – Alina Popp (Niemcy) 5-0
Angela Carini (Włochy) – Madelaine Angelsen (Norwegia) 5-0
Dariya Asmalouskaya (Białoruś) – Vivien Budai (Węgry) 4-1

75 KG
Agata Kaczmarska (Polska) – Davina Michel (Francja) 4-0
Esmanur Koc (Turcja) – Stefania Tse (Niemcy) 5-0
Anastasiya Shamonova (Rosja) – Aoife O`Rourke (Irlandia) 5-0
Elsidita Selaj (Armenia) – Alina Lahutsionak (Białoruś) RSC 2

POLACY NADAL BEZ MEDALU MISTRZOSTW EUROPY DO LAT 22

14-EUBC-Logo

Reprezentantom Polski nie udało się awansować do strefy medalowej 4. Mistrzostw Europy do lat 22, które od 8 marca rozgrywane są we Władykawkazie. Przedwczoraj w pojedynkach ćwierćfinałowych wystąpiło 2 z 5 boksujących w tym turnieju Biało-Czerwonych. Niestety zarówno Damian Durkacz (64 kg), jak i Piotr Szczukowski (81 kg), przegrali swoje walki. Pierwszego pokonał niejednogłośnie na punkty (3-1 – walkę punktowano w 2. starciu po kontuzji Polaka) Walijczyk Michael McDonagh, zaś drugi przegrał (0-5) z seniorskim wicemistrzem Turcji Bayramem Malkamem.

Tak, więc podopieczni trenera Ireneusza Przywary i Marka Chrobaka podczas tegorocznych 4. ME do lat 22 stoczyli 7 walk, z których 2 wygrali i 5 przegrali. To wynik porównywalny z ubiegłorocznym startem (10 walk, 3 zwycięstwa, 7 porażek, 2 ćwierćfinały) i nieco słabszy od tego, który osiągnięto w 2017 roku (12 walk, 5 zwycięstw, 7 porażek i 3 ćwierćfinały).

WYNIKI WALK POLAKÓW (na pierwszym miejscu zwycięzcy):

64 KG
Damian Durkacz – Benik Nikoghosyan (Armenia) 4-1
Michael McDonagh (Walia) - Damian Durkacz 3-1

69 KG
Tyler Jolly (Szkocja) – Filip Wąchała RSC 1

75 KG
Robert Cservenka (Węgry) – Kamil Ławicki 5-0

81 KG
Piotr Szczukowski – Yan Zak (Izrael) 5-0
Bayram Malkam (Turcja) - Piotr Szczukowski 5-0

91 KG
David Michalek (Słowacja) – Michał Soczyński 5-0

WYNIKI WALK ĆWIERĆFINAŁOWYCH [13 MARCA 2019 ROKU]

49 KG
Cosmis Girleanu (Rumunia) – Damiano Cordella (Włochy) 5-0
Rufat Huseynov (Azerbejdżan) – Attila Bernath (Węgry) 5-0
Volodya Mnatsakanyan (Rosja) – Yevheniy Ovsiannikov (Ukraina) 3-2

52 KG
Rostyslav Bilostotskiy (Ukraina) – Adam Hession (Irlandia) 5-0
Daniel Asenov (Bułgaria) – Marian Schiopu (Rumunia) 5-0
Nodari Darbaidze (Gruzja) – Christian Zara (Włochy) 4-1
Kiaran McDonald (Anglia) – Dusan Janjic (Serbia) 5-0

56 KG
Boyan Asenov (Bułgaria) – Zhorzik Marutyan (Armenia) 3-2
Mykhailo Dziazko (Ukraina) – Andrei Udubasa (Rumunia) 5-0
Artyush Gomtsyan (Armenia) – Ciftci Batuhan (Turcja) 5-0
Sergey Iarulin (Rosja) – Gianluca Russo (Włochy) 5-0

60 KG
Dzmitry Dziashkevich (Białoruś) – Ruslan Rustamov (Azerbejdżan) 3-2
Dorin Bucsa (Mołdawia) – Hamsat Shadalov (Niemcy) 3-2
Hrayr Shahverdyan (Armenia) – Francesco Iozia (Włochy) 3-2
Beslan Khamzaev (Rosja) – Robert Jitaru (Rumunia) 5-0

64 KG
Michael McDonagh (Walia) – Damian Durkacz (Polska) 3-1
Turgul Erdemir (Turcja) – Gianluigi Malanga (Włochy) 5-0
Alexandru Paraschiv (Rumunia) – Lounes Hamraoui (Francja) 3-2
Alan Abaev (Rosja) – Adrian Thiam Creus (Hiszpania) 5-0

69 KG
Mohammed Harris Akbar (Anglia) – Miroslav Kapuler (Izrael) 5-0
Richard Meinecke (Niemcy) – Laszlo Kozak (Węgry) 5-0
Vakhid Abbasov (Rosja) – Billy Liljeqvist (Szwecja) 5-0
Aliksandr Radzionau (Białoruś) – Tayson Lubert (Rumunia) 5-0

75 KG
Sean Lazzerini (Szkocja) – Rami Kiwan (Bułgaria) 4-1
Vakhtang Harutyunyan (Armenia) – Lewis Richardson (Anglia) 5-0
Dmytro Rybalko (Ukraina) – Adam Chartoi (Szwecja) 3-2
Alexey Semykin (Rosja) – Gabriel Dossan (Irlandia) ABD 3

81 KG
Sammy Lee (Walia) – Andrey Kosenkov (Rosja) 5-0
Bayram Malkam (Turcja) – Piotr Szczukowski (Polska) 5-0
Jabrail Elikov (Azerbejdżan) – Kristian Nikolov (Bułgaria) 5-0
Olexandr Pokhrebnyak (Ukraina) – Alexey Alfiorau (Białoruś) WO.

91 KG
Vladislav Ivanov (Rosja) – Ahmed Hagag (Austria) 5-0
Soheb Bouafia (Francja) – Andrei Zaplitni (Mołdawia) 5-0
Lewis Williams (Anglia) – David Michalek (Słowacja) 5-0
Nikoloz Begadze (Gruzja) – Vagkan Nanitzanian (Grecja) 3-0

+91 KG
Gurgen Hovhannisyan (Armenia) – Viacheslav Havryliuk (Ukraina) 4-1
Viktor Jurk (Niemcy) – Evandres Servuts (Łotwa) 4-1
Luka Pratljacic (Chorwacja) – Salvatore Scala (Włochy) RSC 1
Mahammad Abdullayev (Azerbejdżan) – Vladislav Muravin (Rosja) 5-0

MICHAŁ CIEŚLAK PRZEŁAMAŁ W LEGIONOWIE „EL TORO” KALENGĘ”

cieslak_kalenga

Michał Cieślak (18-0, 12 KO) zdał egzamin. Polak pokazał wczoraj w Legionowie mądry i wyważony boks, zmuszając w siódmej rundzie uznanego Youri Kalengę (24-6, 17 KO) do poddania.

Pięściarz z Radomia od pierwszych minut boksował mądrze i spokojnie, umiejętnie karcąc swojego bardziej doświadczonego oponenta celnymi kontrami. „El Toro” wprawdzie ciągle pozostawał groźny, ale pudłował na potęgę i szybko oddał wyraźnie silniejszemu Cieślakowi inicjatywę. Nie odzyskał jej już do końca. Potężne ciosy Michała sprawiły, że z czasem nad lewym okiem Francuza pojawiła się kontuzja. W piątej rundzie obaj pięściarze przypadkowo zderzyli się głowami, przez co uraz Kalengi tylko się pogłębił. Na szczęście nie był bardzo groźny i sędzia nie musiał przerywać walki. W szóstej odsłonie Cieślak trafił swojego oponenta lewym sierpowym, ale były tymczasowy mistrz świata wagi cruiser przyjął to bez zmrużenia oka. Widać jednak było jak na dłoni, że Kalenga jest coraz bardziej rozbity, oraz że z każdą kolejną minutą ma coraz mniej ochoty do walki. W rundzie siódmej nasz reprezentant „podłączył” swojego rywala do prądu kolejnym mocnym lewym sierpowym, ale by wykończyć robotę nie starczyło mu już czasu. Francuz miał jednak po tym ciosie dosyć i gdy zabrzmiał gong oznajmiający początek ósmego starcia, zdecydował się pozostać w swoim narożniku.

Wiktor Kotoczigow (8-0, 4 KO) miał wysoko zawiesić poprzeczkę Piotrowi Gudelowi (9-3-1, 1 KO), ale chyba nikt się nie spodziewał, że Kazach jest aż tak mocny. Niestety nasz pięściarz poległ przed czasem w szóstej rundzie. Kazach bardzo szybko narzucił w ringu swoje warunki. Imponował szybkością, balansem ciałem, no i znakomitą techniką. Było na co popatrzeć. Szkoda tylko, że w wykonaniu zawodnika przyjezdnego. Gudel wprawdzie boksował ambitnie, szukał swoich okazji, zaskoczyć rywala udawało mu się jednak niezwykle rzadko. A sam raz po raz przyjmował na szczękę uderzenie imponującego precyzją przeciwnika. W szóstym starciu stało się to, na co zanosiło się od początku. Kotoczigow strzelił lewym sierpowym na czubek głowy Polaka, który po przyjęciu tego ciosu kompletnie stracił władzę nad własnymi nogami. Sędzia Dariusz Zwoliński słusznie przerwał rywalizację, chroniąc tym samym naszego pięściarza przed ciężkim nokautem. Kazacha warto obserwować!

Nie udał się Krzysztofowi Cieślakowi (23-7, 7 KO) powrót na ring. Polak przegrał z Artemem Ayvazidim (12-13-1, 5 KO). Pierwszą rundę można było jeszcze przyznać na korzyść „Skorpiona”, ale od drugiej strzelał lewym sierpem w powietrze, a doświadczony przeciwnik kontrował go ciosami prostymi bitymi z luzu. Być może nie bił tak mocno jak Krzysiek, ale w przeciwieństwie do niego trafiał. I to często. Po gongu kończącym czwartą rundę sędziowie wskazali na Ukraińca, punktując 36:40 i dwukrotnie 37:39.

Wcześniej Jakub Dobrzyński (2-2, 1 KO) pokonał przez TKO w czwartej rundzie Michała Krawczyka (1-2). Przeciętny pojedynek zakończyła fajna akcja trzech ciosów Kuby. Udanie wśród zawodowców zadebiutował Patryk Cichy (1-0), choć jego walka z Bartoszem Głowackim (1-1) była znacznie bardziej wyrównana, niż widzieli to sędziowie (40-36, 40-36, 39-37). Kolejną wygraną do rekordu dopisał też Paweł Czyżyk (3-1), który pokonał jednogłośnie na punkty (60-54, 60-54, 60-54) niepokonanego dotąd Igora Porębskiego (2-1, 2 KO).

Wyniki walk boksu olimpijskiego – „Talent Factory”:
Ryszard Lewicki (Polska) – Vytautas Balsys (Litwa) 3-0
Konrad Kaczmarkiewicz (Polska) – Paulius Zujevas (Litwa) Remis
Łukasz Stanioch (Polska) – Azuolas Zube (Litwa) 3-0

źródło: bokser.org