Archiwum: Listopad 2017

4. MMŚ: ZA NAMI PÓŁFINAŁY. NATALIA MARCZYKOWSKA BRĄZOWĄ MEDALISTKĄ

natalia_marczykowska_17

Po dniu przerwy na ring w indyjskim mieście Guwahati wróciły najlepsze pięściarki rywalizujące w 4. Młodzieżowych Mistrzostwach Świata Kobiet w Boksie. W pierwszej serii walk półfinałowych wystąpiła jedyna polska medalistka, Natalia Marczykowska (75 kg). Niestety w swojej trzeciej turniejowej walce nie zdołała zagrozić faworytce zawodów, tegorocznej mistrzyni Europy i mistrzyni świata kadetek sprzed 2 lat, Rosjance Anastasii Shamonovej, przegrywając jednogłośnie na punkty.

Zawodniczka z Krasnodaru przeważała dzisiaj w każdym elemencie sztuki ringowej. Naszej zawodniczce na ringowy pressing sił wystarczyło tylko przez pierwsze 3 minuty walki, kiedy próbowała skracać dystans, by z bliskiej odległości celnie trafiać wyższą rywalkę. Shamonova swój boks opierała na wzorowej technice, skutecznym lewym prostym i dobrej pracy nóg, schodząc Natalii z linii ciosów. Jeśli dochodziło do klinczu, natychmiast się z niego uwalniała, energicznie odpychając Polkę, która w trakcie walki – także z uwagi na narastające zmęczenie – kilka razy padała (bez ciosu) na deski. Nasza zawodniczka, mimo wyraźnego ubytku sił i szybkości, ambitnie walczyła do końca, będąc liczona w 3. starciu. Po zakończeniu pojedynku podniosła do góry ręce ale sędziowie zgodnie orzekli, że przegrała każdą z rund, punktując trzy razy 30-27, 30-26 i 30-24.

Tak, więc Biało-Czerwone zakończyły już swój udział w turnieju, dodając do historycznego dorobku swoich poprzedniczek dziewiąty medal, w tym trzeci brązowy. Historia zatoczyła koło, bowiem 6 lat temu podczas 1. Młodzieżowych Mistrzostw Świata w Antalyi Polki również zdobyły jeden medal. Jak dotąd złote krążki dla naszego kraju zdobyły: Paulina Jakubczyk i Aneta Rygielska (obie w 2013) oraz Elżbieta Wójcik (2014), srebrne medale Karolina Cyran (2011), wspomniana Wójcik (2013) i Agata Kaczmarska (2015), a brązowe medale Justyna Walaś i Patrycja Kiwak (obie w 2015).

Podopieczne trenerów Aleksandra Maciejowskiego, Piotra Jankowskiego i Marka Węgierskiego stoczyły w Indiach 12 pojedynków, wygrywając 6 i przegrywając 6. Dodajmy, że 4 ze startujących 6 zawodniczek urodziło się w 2000 r., co oznacza, że dopiero pierwszy sezon występują w rywalizacji młodzieżowej i w przyszłym roku nadal będą występować w tej kategorii wiekowej. Niestety historia szybko zapomina o takich niuansach… Nie tylko Polkom ale i innym Europejkom, turniej w Guwahati pokazał, że o medale będzie coraz trudniej. Wspominaliśmy o dominacji Azji nad pozostałymi kontynentami, co znamionowały już MMŚ w Taipei City. Niebawem może mieć to także przełożenie na rywalizację wśród seniorek.

WYNIKI WALK PÓŁFINAŁOWYCH [na pierwszym miejscu zwyciężczynie]

48 KG
Nitu (Indie) – Nie Yuan (Chiny) 4-1
Zhazira Urakbayeva (Kazachstan) – Caitlin Fryers (Irlandia) 4-1

51 KG
Jyoti (Indie) – Zhansaya Abdraimova (Kazachstan) 4-1
Ekaterina Molchanova (Rosja) – Rinka Kinoshita (Japonia) 5-0

54 KG
Sakshi (Indie) – Sena Irie (Japonia) AB 3
Ivy Jane Smith (Anglia) – Isamary Aquino (USA) 4-1

57 KG
Do Hong Ngoc (Wietnam) – Hu Cailing (Chiny) 3-2
Shashi Chopra (Indie) – Namuun Monkhor (Mongolia) 5-0

60 KG
Im Ae-Ji (Korea Południowa) – Ella Boot (Australia) 5-0
Vittoria De Carlo (Włochy) – Zhansaya Baltabekova (Kazachstan) 5-0

64 KG
Ankushita Boro (Indie) – Thanchanok Saksri (Tajlandia) 5-0
Ekaterina Dynnik (Rosja) – Katelyn Phelan (Irlandia) 5-0

69 KG
Citlalli Ortiz (USA) – Alina Popp (Niemcy) 5-0
Natalia Sychugova (Rosja) – Canser Oltu (Turcja) 5-0

75 KG
Anastasia Shamonova (Rosja) – Natalia Marczykowska (Polska) 5-0
Georgia O’Connor (Anglia) – Yang Ya-Chu (Tajwan) 5-0

81 KG
Arailym Begdilda (Kazachstan) – Elizaveta Slyusar (Ukraina) 5-0
Anastasia Rybak (Rosja) – Anupama (Indie) 5-0

+81 KG
Kristina Tkacheva (Rosja) – Sueda Sahin (Turcja) 5-0
Dina Islambekova (Kazachstan) – Neha Yadav (Indie) 5-0