Archiwum: Kwiecień 2014

TOMASZ RÓŻAŃSKI: ELA WÓJCIK KRZEPNIE NA WIELKICH IMPREZACH, ALE MA JESZCZE REZERWY

ela_trener

Młodzieżowe Mistrzostwa Świata w Sofii były pełne dobrych wiadomości dla polskiego boksu. W Bułgarii podopieczna Tomasza Różańskiego, Elżbieta Wójcik triumfowała w kategorii wagowej do 75 kg. Trener polskiej kadry kobiecej, a jednocześnie opiekun klubu Róża Karlino, po raz kolejny z wielkiej imprezy powraca w glorii chwały. Warto podkreślić, że zawody organizowane były w olimpijskich kategoriach wagowych (do 51 kg, 57-60 i 69-75). Medal na tej imprezie dawał kwalifikację do Młodzieżowych Igrzysk Olimpijskich Nanjing 2014, a wystąpiły w niej najlepsze zawodniczki z całego świata.

- Za nami bardzo ciężki turniej – powiedział na konferencji prasowej trener Różański. – Poziom sportowy był wysoki, zawodniczki były bardzo dobrze przygotowane. Wiele dawało też ich doświadczenie, bo przecież ich wcześniejsze sukcesy mówią same za siebie. Dlatego o tytule zadecydowały detale, nawet jeśli w kolejnych walkach Ela wygrywała ze sporą przewagą punktową, to żeby to osiągnąć, trzeba było wznieść się na wyżyny swoich możliwości – podkreślił.

Przypomnijmy, że w finale Wójcik wygrała z Australijką Caitlin Parker, po czterech rundach wygrywając 3:0 (sędziowie trzykrotnie orzekli wynik 39:37). Wcześniej pięściarka z Karlina pokonała w 1 rundzie Nikolettę Szabo (Węgry), a następnie Christine Desmond (Irlandia) i Chen Nien-Chin (Tajwan).

- I właśnie po pojedynku z Irlandką wiedzieliśmy już, że raczej nikt nie będzie w stanie nam zagrozić mówił polski szkoleniowiec. – W Eli tkwią ogromne możliwości. Ma jeszcze rezerwy. Nie tylko wagowe (waży 73 kg, o 2 mniej, niż mogłaby w swojej kategorii), ale też fizyczne, typowo siłowe. Ela jest coraz bardziej doświadczona, krzepnie na wielkich imprezach, nie spina jej to. W ogóle nie czuła, że jest na mistrzostwach świata, po prostu robiła swoje. Wszystko zgodnie z bokserskim abecadłem odpowiednie nawadnianie się, wysypianie, treningi. Przed nami chwila odpoczynku, potem okres przygotowawczy i sierpniowe igrzyska. Tam będzie główną faworytką i jej rywalki, m.in. z Irlandii, Turcji, USA i Australii, koniecznie będą chciały z nią wygrać. Przed nami ciężka praca, ale wierzymy, że znów nam się uda – podsumował.

źródło: Krzysztof Marczyk, gk24.pl

[Fot. Katarzyna Psykała ©]

KONSULTACJA SZKOLENIOWA KADRY JUNIORÓW W SZCZECINIE

anapa

W dniach od 2 do 4 maja odbędzie się w Szczecinie konsultacja szkoleniowa organizowana dla kadry narodowej juniorów (dawniej kadetów). Trenerzy Marcin Stankiewicz (trener młodzieżowej kadry narodowej) i Patryk Tkaczyk (trener współpracujący) będą pracować z sześcioma zawodnikami kadry i czterema pięściarzami, którzy przyjadą na koszt swoich klubów.

Powołania otrzymali: Szymon Gleba (Gwardia Szczytno, 46 kg), Kacper Harkawy (Champion Powiat Legnicki, 48 kg), Sebastian Karyś („RUSHH” Kielce, 52 kg), Krystian Papis („RUSHH” Kielce, 54 kg), Kordian Wyciszkiewicz  (06 Kleofas Katowice, 54 kg) i Eryk Apresjan („Zawisza” Bydgoszcz, 63 kg) z kadry narodowej, zaś przyjazd Piotra Szczukowskiego (Team Gruchała, 50 kg), Kewina Gruchały (Team Gruchała, 46 kg), Marcina Raka („RUSHH” Kielce, 63 kg), Mateusza Kaczmarczyka („RUSHH” Kielce, 80 kg) sfinansują ich kluby.

Zawodnikami rezerwowymi, gotowymi na dodatkowe powołanie są: Natan Konszewicz („Czarni” Słupsk, 57 kg), Dawid Łakomiec („RUSHH” Kielce, 70 kg), Damian Rybarczyk („Olimp” Szczecin, 75 kg), Damian Zagórski („Olimp” Szczecin, 66 kg), Filip Foryś („Skorpion” Szczecin, 80 kg), Karol Kowal („Skorpion” Szczecin, 54 kg), Adam Pluskowski („Skorpion” Szczecin, 48 kg), Patryk Jarosz („Skorpion” Szczecin, 46 kg) i Eryk Wasilewski („Orkan” Gorzów, 54 kg).